Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dogtrekking Krušné hory 18.4.09

19. 4. 2009

Náš první dogtrekkingový závod nesl název „Podkrušnohorský dogtrekking“ a startovací a cílové místo bylo ve vesničce Kyselka, kousek za Karlovými Vary. Závodu se samozřejmě s námi zúčastili Evina s Petrem a hafaní sestava Madlenka, Nikita a Bestinka. Niki šlapala s Vráťou. Původních slibovaných cca 40km se změnilo na 47km, ufff, toto milé překvapení jsme zjistili brzy při prezentaci. Trochu se mi protočily panenky, ale co, na místě už jsme byli a plně odhodlaní tento závod zvládnout. Počasí nám tolik nepřálo, celý pátek intezivně pršelo, litovali jsme závodníky co vyráželi v pátek ráno na „long“. Prvních pár kilometrů mrholilo a k radosti všech pršet přestalo a počasí se zlepšovalo. Trasa vedla tak půl na půl lesem a krásnou přírodou, zbytek ve městech a po silnících, což tolik příjemné nebylo. Sem tam turistické značení zmizelo, takže jsme občas bloudili, nebo běhali po Jáchymově a hledali tu zatraceně ztracenou značku. První pauzu jsme udělali po 20km v Jáchymově, kde kluci doplnili vitamín B a my holky tradičně žlutou limču. Zbytek trasy jsme už šli bez pauzi, jen se v rychlosti napít a vyrážet dál. Jakmile bychom se zastavili, asi bychom už nožičky nerozchodili.

Někdy po 35km jsme se oddělili od Eviny a Petra, kteří přeci jenom měli našlápnuto o trochu více než my. Posledních 15km nám opět začalo intezivně pršet, nám to ani tolik nevadilo, za to Anie a Nikča jak zmokli a stále lilo, nechtěli tolik už táhnout. Ale jinak Anienka dostala ohromnou pochvalu za to, jak na postroji perfektně makala, až jsem jí chvílema musela brzdit, aby tolik netáhla a šetřila se. Ke konci trasy se nám podařilo i předejít 6 závodníků, moc dobrý pocit a uháněli jsme honem do cíle, poslední 2km se neskutečně táhly, že bylo i lepší běžat než jít.

Obrazek

Obrazek

Celý šťastní, ale taky utahaní jsme dorazili do cíle plni dojmů. V hospůdce kde byl cíl, to vypadalo jako na srazu invalidů, jak každý paťchal a sotva se zvedal.

Z internetu jsme se pak dozvěděli naše pěkné umístění, já s Aninkou jsem se umístila 11, Evina s Bestinkou 4 – úžasné - z 30 ženských, Vráťa s Niki 9 a Petr s Madlou na 8 místě z 20 chlapů. Náš čas byl cca 9:50h a Eviny s Petrem cca 9:15h

Prvním pár minut v cíli jsem měla pocit, že tento závod už nikdy nepůjdu, ale s odstupem času už přemýšlíme, jakého dalšího DT se zúčastníme, blíží se Podbořanský DT a na podzim DT Krajem Otty Pavla...:-)