Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkendové špacírování

28. 1. 2008

V sobotu jsme měli s paničkou dámskou jízdu, vyrazili jsme spolu na louky, ťapali jsme si spokojeně, trochu jsme také cvičili aport. Vím přesně, co slovo aport znamená, akorát jsem drobet mrška podšitá, samozřejmě pro aport běžím, vracím se s ním k paničce a těsně před ní uhnu a jen tak jí ho nechci dát, protože si s ním chci sama hrát. Když ale někde aportek zapomenu, když mě přestane bavit a nechám ho pohozený, tak mě pro něj panička vyšle a to ho pěkně zvednu a nosím ho. Panička říkala, že se na to bude muset někam kouknout, jak přesně mě to učit, abych ji aport hezky předávala, protože ve mě chyba určitě není, to panička mě to neumí správně vysvětlit :-)

Panička vzpomínala, že když jsem byla maličké štěňátko, tak jak jsem jí pěkně nosila míček, který mi házela, že prý je škoda, že jsem to jaksi pozapomněla, ale taky říkala, že třeba do toho časem dospěji...že prý Maďaři do aportu dospívají, no nevím, kde to vzala.

Jo a taky jsme na procházce potkali dvě pochybná individua, panička už se obávala, jak k nim poběžím a bude je chtít vítat, protože já skoro ke každému ráda přiběhnu, zavrtím prdkou a nejlépe když mě pěkně podrbou. Ale tentokrát ne, vůbec se mi totiž nelíbili, tak jsem na ně pěkně z dálky štěkala a když se to jedno individium blížilo k paničce, tak to jsem dělala štěkala ještě víc, to tak, ještě aby mi paničku někdo obtěžoval. Panička koukala, jaký prý jsem obranář...

Po cestě domů jsme potkali taková podivná opeřená stvoření, ale nelákali mě tolik jako bažantíci, chvíli jsem na ně nehnutě koukala a pak jsem na ně začala štěkat a dorážet, aby si se mnou hráli, ale nic, divně to na mě koukalo a pak to ještě kvokalo..prý že to byly slepičky :-)

Počasí u nás bylo o víkendu velmi ošklivé, takže jsme ani nepořídili žádné fotky,  snad příští víkend bude lépe a něco zase vyfotíme.